O'Brian Woodbine

O'Brian Woodbine on jamaikalainen jalkapalloilija, joka pelaa tällä hetkellä Ottawa Fury.

Ura

Klubi

Jamaika

Woodbine osallistui ja pelataan jalkapalloa Frome Tekninen High School kotimaassaan Jamaikalla, jossa hän voitti dacosta Cupissa. Hän aloitti seuran uransa Reno Jamaikan National Valioliigan missä, alle holhous entinen Jamaikan maajoukkueen pelaaja ja valmentaja, Wendell Downswell, hän pelasi alle 21 ja vanhempi joukkueet.

Päätteeksi USL-1 kausi, Woodbine palasi Jamaika pelata Reno 2009-2010 Länsi Elinkeinoelämän Super League, alle valmentaja Wendell Downswell. Woodbine on palannut Charleston akku 2010 USL-2 Kausi. Voitettuaan USL2 otsikko Charleston, Woodbine liittyä Reno FC varten 2010-2011 Jamaikan National Premier League kausi. Woodbine on erittäin pidetään yhtenä alkuun vapaapotkun asiantuntija Jamaikan National Premier League.

Yhdysvallat

Onnistuneen oikeudenkäynti vuoden 2009 alussa, Woodbine liittyi USL First Division puoli Charleston akku 2009 kauden 18. maaliskuuta 2009. Woodbine esillä 16 tulosta akku vuonna 2009.

Suomi

Onnistuneen oikeudenkäyntiä Helmikuussa 2011 Woodbine liittyi Suomen Veikkausliigan puolella Vaasan Palloseura yhden plus yhden vuoden sopimus 25. helmikuuta 2011. Elokuussa 2011 Woodbine meni lainassa HJK. Woodbine meni 90 minuuttia hänen debyytti HJK syyskuussa 2011. Vietettyään kolme kuukautta lainassa HJK, Woodbine n osto-optio hylättiin. VPS piristyi Woodbine vaihtoehto vuoden 2012 aikana.

Vuonna 2013, Woodbine palata Reno Jamaika Länsi Super League

New England Revolution

Woodbine liittyi MLS puolella New England Revolution syyskuussa 2013.

Ottawa Fury

16. syyskuuta 2014 Woodbine allekirjoitti NASL seuran Ottawa Fury.

Kansainvälinen

Woodbine kuuluu Jamaika jalkapallomaajoukkue. Hän oli standout pelaaja U17, U20, U23 maajoukkueiden vuodesta 2005. Hän teki vanhempi maajoukkueen debyytti Reggae Boyz 26. maaliskuuta 2008 ystävällinen vastaan ​​Trinidad ja Tobago, ja pelasi Jamaikan karsinnat pelejä 2010 FIFA World Cup vastaan ​​Bahama, Kanadassa ja Honduras. Woodbine soitti myös kaksi ottelua Jamaikan vuonna 2008 DigiceRenol Cup turnaus. Jälkeen vahva suorituskyky ensimmäisellä kierroksella DPL kausi, Woodbine ansainnut muistutti ylimmälle maajoukkueen ja nimettiin vuoden 2010 Digicel MM-joukkue Jamaica.

Saavutukset

Jamaika

 • Karibian Cup:
  • Voittaja: 2008, 2010

Reno

 • Länsi Confederation Super League:
  • Voittaja: 2010

Charleston Battery

 • USL Second Division
  • Champions: 2010
  • Runkosarja Champions: 2010

HJK

 • Suomen Mestaruus:
  • Voittajat: 2011
(0)
(0)
Edellinen artikkeli Sergei Nakariakov
Seuraava artikkeli USS Harry S. Truman

Kommentit - 0

Ei kommentteja

Lisääkommentti

smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile
Merkkiä jäljellä: 3000
captcha